Biele odrody:Vinárstvo VinumFigura

Veltínske zelené

biele víno, 8 €

Pravdepodobne pochádza z Rakúska, kde je aj najviac rozšírené. Svieža medovinová, horkomandľová chuť s ovocným buketom, príjemnej žltozelenej farby. Ľahké lahodné víno nezameniteľnej chuti sa hodí k predjedlám, ľahším jedlám z hydiny, rýb, teľaciny a k syrom. Podávame pri teplote 11-13 °C.

Muškát moravský

biele víno, 8 €

Vznikla krížením odrôd Muškát Ottonel a Prachttraube. Jemné víno svetložltej farby s výraznou muškátovou vôňou s tónmi čiernej ríbezle a tropického ovocia s nižším obsahom kyselín.  Je vhodné ako aperitív k predjedlám a k mierne sladkým dezertom. Ideálna teplota na podávanie 8-10 °C.

Saugvinon blanc

biele víno, 8 €

Starobylá francúzska odroda, svetlo zelenožltej farby. Intenzívne aromatická korenistá chuť s veľkou škálou od tónov trávnatých a pŕhľavových až po tóny pripomínajúce ovocné plody. Vhodná ako aperitív, k studeným predjedlám, kozím syrom, korenistým jedlám, bielemu mäsu a rybám s výraznejšou úpravou. Teplota na podávanie 10-12 °C.


Červené odrody:

Frankovka Modrá

červené víno, 10 €

VinumFigura

Veľmi stará odroda neurčitého pôvodu z Nemecka alebo Rakúska. Farba tmavorubínová s fialovými zábleskami. Vo vôni a chuti môžeme nájsť ostružiny, slivky, čerešne, jadrá kôstkovíc a škoricu. Chuť je tvrdšia, s čerstvou kyselinou a vyššími trieslovinami. Výborne sa hodí k zverine, kačici, husacine a k zrejúc im i bielym syrom. Teplota podávania je 15 – 17 °C.

Modrý portugal

červené víno, 10 €

Jeho pôvod je neznámy. Víno z Modrého Portugalu má rubínovú farbu, plnú chuť, výraznú ovocnú arómu po červenom ovocí, niekedy až kvetinovú. Je ľahšie, harmonické, preto sa veľmi dobre hodí k ľahkým pokrmom, napríklad k talianskej kuchyni. Podávame pri teplote 14-17 °C.

Dunaj

červené víno, 10 €

Pôvod, ako názov napovedá, je slovenský. Odrodové harmonické  víno, plné, extraktívne, tmavočervenej až rubínovej farby. V chuti a vôni sa objavujú zrelé čerešne a višne, prechádzajúce až do zaujímavých čokoládových tónov. Trieslovina je veľmi jemná.  Hodí sa najmä k biftekom, teľacím steakom a dezertom. Podávame pri teplote 14-16 °C.

Hron

červené víno, 10 €

Ako názov pripomína, odroda je vyšľachtená na Slovensku. Vynikajúce víno, plné s jemnou kabernetovou príchuťou bobuľovitého ovocia a čokolády. Intenzívne, tmavočervenej farby. Cukry a kyseliny sú v harmonickom pomere. Odporúčame podávať k pečenej kačici alebo ako digestív k slivkovej bublanine. Vhodná teplota 17 °C. 

Cabernet moravia

červené víno, 10 €

Odroda, vyšľachtená v Čechách, tmavogranátovej farby, s jemnými kabernetovými tónmi čiernych ríbezlí vo vôni i v chuti, ktoré doplňuje aróma čerešní, višní, tabaku či marmelády. Víno sa podáva k mäsovým jedlám s korenenými omáčkami a tvrdým syrom s teplotou 14 °C.

Rulandské modré

červené víno, 10 €

Je starobylá odroda, pochádzajúca z oblasti francúzskeho Burgundska. Má svetlorubínovú až zlatotehlovú farbu. Vôňa pripomína jadrá kôstkovíc, so slivkovým a orechovým nádychom. Plné, korenené, jemne trpkasté s miernou kyselinkou. Dobre chutí so zverinou, hovädzím mäsom a kačicou, ale vhodné je i k malým dezertom. Podávajte pri teplote 12 °C.

 Vinárstvo VinumFigura

Couvé

Rubinus

červené víno - cuvée, 12 €

...top vinohradníckeho domu...

Víno s podmanivou silnou vôňou a intenzívnou chuťou po najušľachtilejšom drobnom ovocí - čiernych ríbezliach. Nižší zbytkový cukor jemne dohladzuje hravé kyselinky. Pre jeho jedinečnú, ničím nenapodobiteľnú chuť ho možno podávať aj ako nevšedný aperitív,  vychladený na teplotu 14–16 °C.

 

Poznámka: Ceny sú uvedené bez DPH.

Vinárstvo Vinum Figura

Produkty vinárstva sú dostupné počas pracovných dní od 11:00 hod do 22:00 hod.:

Skalica, časť Zlodejovce č. 4005, tel.: +421 0903 775507

Šamorín, v reštaurácii SCOTTISH PUB , Veterná ul. č. 45, tel.: +421 31 562 3892, www.scottishpub.sk

Kontakt

J.F.A. Invest, s.r.o.

Jabloňová č. 8, 931 01 Šamorín

e-mail: info@vinumfigura.sk

Mobil: 0903 775 507